Za nami obfitujący w wyzwania, dynamiczny i pracowity rok. Przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie projektów warsztatowych realizowanych przez nas w 2021 roku.

CO AUTOROM W GŁOWACH SIEDZI? 

Projekt „Co autorom w głowach siedzi?” składa się na aktywności kulturalnych w kameralnych księgarniach stacjonarnych. W tym roku odbyły się w Krakowie, Gorlicach, Wieliczce i Niepołomicach. Zorganizowaliśmy warsztaty lalkarskie pt. Zrób sobie królową, warsztaty monotypii pt. Strachy na lachy, warsztaty collage’u i typografii pt. Moniuszko w collage’u oraz warsztaty leporello pt. Retro leporello. Uczestnikami były dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, natomiast dla dorosłych przygotowaliśmy trzy seminaria z serii Kreacja/Zmysły – są to kreatywne wykłady i warsztaty dla krakowskich bibliotekarzy.

OMBRO-CINÉMA / KINO Z FOLII I PAPIERU

„Ombro-cinema/ Kino z folii i papieru”, czyli akcja skupiająca się na działaniach wspierających kina studyjne w Krakowie, w szczególności kino Paradox – gdzie miały miejsce wszystkie warsztaty. Jakie odbyły się w tym roku? Warsztaty animacji: FLIPBOOK, OMBRO-CINEMA, POKLATKOWEJ Z FOLII I PAPIERU oraz warsztaty STORYBOARD i RETRO LEPORELLO. Każde zajęcia odbyły się dwukrotnie, a na zakończenie akcji zorganizowano wieczorną projekcję filmową.

EDUKACJA EKOLOGICZNA

„Pszczoły czułe czułki” to kampania społeczna dla dzieci i młodzieży promująca ochronę różnorodności biologicznej oraz dziedzictwa przyrodniczego. Tegoroczna edycja objęła 5 placówek oświatowych na terenie Małopolski. Przeprowadziliśmy warsztaty leporello oraz przygotowania hoteli dla pszczół, zorganizowaliśmy kwietne rabaty w przestrzeni szkolnej i przekazaliśmy nauczycielom wystawę edukacyjną o znaczeniu pszczół wraz z artbookami do pracy z dziećmi.