Kreacja / Zmysły

Kreacja / Zmysły—  Edukacja kreatywna, wykłady i warsztaty dla krakowskich bibliotekarzy  —  edycja VI (działanie realizowane jest od 2016 r.).

Projekt zakłada pakiet działań:

  • seminaria podnoszące umiejętności personalne grup odpowiedzialnych za rozwój artystyczny, społeczny i kulturalny dzieci i młodzieży. Wykłady poświęcone literaturze dziecięcej, która porusza tematykę z zakresu: zmysły (wzrok, słuch, smak, węch, dotyk) i odbieranie bodźców przez człowieka, sensoryka, zmysły zwierzęce (np. echolokacja)
  • warsztaty kreatywne i zajęcia edukacyjne wokół książek pop-up
  • publikacja cyfrową artbooka wraz z narzędziami do przeprowadzenia zajęć przez  dorosłych

Tym razem, by nie dać się rutynie, wychodzimy poza przestrzeń bibliotek. Zapraszamy bibliotekarzy Biblioteki Kraków do księgarni De Revolutionibus przy ulicy Brackiej 14 w Krakowie, by integrować, scalać i sieciować środowisko dbające o rozwój i promocję czytelnictwa.

Tematem proponowanego zadania jest KREACJA, a podejmowanym problemem ZMYSŁY. Działanie KREACJA / ZMYSŁY ma wspierać kreatywność dorosłych w pracy z dziećmi i młodzieżą, mającą na celu poprawę jakości czytelnictwa i wzrostu świadomości o różnych aspektach czucia i postrzegania świata.

Pop-up book, czyli rozkładane książki do czytania i oglądania

Książki wydawane w formie pop-up to trójwymiarowe opowieści, które można oglądać na wiele sposobów. Ich podstawowym założeniem jest zachęcenie czytelnika do interakcji o odkrywania wszystkich ukrytych w niej treści.
Forma i kształt publikacji pop-up może być rozmaity. Wysuwane elementy, rozkładane lub przedziurawione strony, wystające postaci i przedmioty są stworzone tak, aby przykuć uwagę czytelnika na dłużej i zaciekawić go ukrytymi treściami. W czas warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu Kreacja / Zmysły sprawdzimy, jak zbudować książkę dom.

Wszystkie materiały udostępnione na stronie można bezpłatnie wykorzystywać w celu samodzielnego prowadzenia zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży.

Harmonogram seminariów i warsztatów Kreacja/Zmysły: 

Data: 21 października, godz. 8.00 oraz 9.00
Miejsce: De Revolutionibus. Books & Café, ul. Bracka 14, Kraków

Data: 28 października, godz. 8.00 oraz 9.00
Miejsce: De Revolutionibus. Books & Café, ul. Bracka 14, Kraków

Data: 18 listopada, godz. 8.00 oraz 9.00
Miejsce: De Revolutionibus. Books & Café, ul. Bracka 14, Kraków

Wykład o zmysłach we współczesnych książkach dla dzieci i młodzieży

Warsztaty / książka pop up

Wykład o zmysłach we współczesnych książkach dla dzieci i młodzieży

Warsztaty / książka pop up

Wykład o zmysłach we współczesnych książkach dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty / książka pop up


Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
ngo.krakow.pl
Magiczny Kraków: krakow.pl