KREACJA / EMOCJE

Kreacja / Emocje —  edukacja kreatywna, wykłady i warsztaty dla krakowskich bibliotekarzy  —  edycja VII (działanie realizowane jest od 2016 r.).

Projekt zakłada pakiet działań:

  • seminaria podnoszące umiejętności personalne grup odpowiedzialnych za rozwój artystyczny, społeczny i kulturalny dzieci i młodzieży. Wykłady poświęcone literaturze dziecięcej, która porusza tematykę szeroko rozumianych emocji i sposobu, w jaki dzięki nim odbiorcy postrzegają otaczający ich świat,
  • warsztaty kreatywne i zajęcia edukacyjne wokół kaligramu.

Tym razem, by nie dać się rutynie, wychodzimy poza przestrzeń bibliotek. Zapraszamy bibliotekarzy Biblioteki Kraków do księgarni De Revolutionibus przy ulicy Brackiej 14 w Krakowie, by integrować, scalać i sieciować środowisko dbające o rozwój i promocję czytelnictwa.

Tematem proponowanego zadania jest KREACJA, a podejmowanym problemem EMOCJE. Działanie KREACJA / EMOCJE ma wspierać kreatywność dorosłych w pracy z dziećmi i młodzieżą, mającą na celu poprawę jakości czytelnictwa i wzrostu świadomości o różnych aspektach czucia i postrzegania świata.

Kaligram, czyli obraz utworzony ze słów. Jest to wierszowany utwór, który swym kształtem graficznym przypomina kształt jakiegoś przedmiotu. Jest to forma zabawy poetyckiej, której początki sięgają starożytności, i która jest w użyciu do dziś.

Znane kaligramy:

Harmonogram seminariów i warsztatów Kreacja/Emocje:

Data: 20 grudnia, godz. 9:00

Miejsce: De Revolutionibus. Books & Café, ul. Bracka 14, Kraków

Data: 20 grudnia, godz. 11:30

Miejsce: De Revolutionibus. Books & Café, ul. Bracka 14, Kraków

Model książki

Projekt książki z wykorzystaniem kaligramu

Pliki do pobrania:

Scenariusz i fotoinstrukcja do warsztatów

Prezentacja, która przedstawia książki poruszające temat emocji

Galeria zdjęć z wykładów i warsztatów kaligramu do wiersza Edwarda Lear Dong co ma świecący nos oraz przygotowane do niego materiały edukacyjne, które odbyły się w De Revolutionibus. Books & Café Bracka 14, Kraków

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
ngo.krakow.pl
Magiczny Kraków: krakow.pl