Naszym gościem był nominowany do tegorocznej Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego MARCIN SZCZYGIELSKI!
Rozmawialiśmy o jego ostatniej książce “Antosia w bezkresie” i już nie możemy doczekać się drugiego tomu!
Z Barbarą Sadurską spotkali się miłośnicy i miłośniczki smoków, dalekich podróży i niezwykłej Japonii. Bohaterką tego spotkania była książka “Srebrny smok”!
Festiwal Literatury dla Dzieci to spotkania, rozmowy, debaty, głośne czytanki i WARSZTATY!
W tym roku malujemy, rysujemy, tworzymy, wycinamy i szkicujemy wyjątkowo dużo. Pierwszoklasiści spotkali się z Katarzyną Adamek-Chase i razem oswajali tremę. A jak? Oczywiście ją malując! Pomogła nam w tym książka “Czesio i trema”. Zobaczcie jak nam poszło.
Kim jest pani De? Wiedzą już przedszkolaki i pierwszoklasiści, którzy spotkali się z Katarzyną Ryrych. A jeśli Wy też chcecie to wiedzieć, przeczytajcie książkę “Linka w mysim mieście”!
Spotkać taką pisarkę jak Sara Ohlsson to ogrooooomna frajda!
Sara przyjechała do nas prosto ze Szwecji, żeby spotkać się z fanami i fankami Bułeczki, a jak widać na zdjęciach jest ich bardzo wielu! Spotkanie poprowadziła Georgina Gryboś, a tłumaczyła z języka szwedzkiego Anna Czernow!
Takie warsztaty to ZŁOTO! I to dosłownie!
Przemek Liput pomógł nam wyczarować złote zbroje, kartonowe miecze i tarcze!
A wszystko zaczęło się od przeczytania krótkiego fragmentu książki “Rycerka Rozalką”, którą stworzył razem z Justyną Bednarek. Bawiliśmy się wybornie!
Bez wieczornych czytanek nie zaśniemy!
Tym razem wybraliśmy się, aż do Nowej Huty, żeby posłuchać kolejnych przygód Tymka i Mistrza, które po mistrzowsku przeczytała Zuzanna Skolias.
Po czytance mogliśmy zwiedzić zachwycającą wystawę “Trzepaki, Reksio, Atari”, z której nie chciało się wychodzić.
Znajdziecie tam celuloidowe lalki, misie-trociniaki, figurki żołnierzyków, zabawkowe pojazdy, popularne planszówki, wrotki, zośkę, kolejkę elektryczną czy rzutnik Ania – ale też prawdziwe perełki, np. autentyczną lalkę filmową Misia Uszatka, oryginalne folie animacyjne, przedstawiające m.in. Bolka i Lolka oraz Reksia, grafiki Bohdana Butenki (jednego z najczęściej nagradzanych polskich grafików i ilustratorów, autora komiksów i książek), oryginalne plansze komiksowe, m.in. z cykli Kajko i Kokosz oraz Jonka, Jonek i Kleks. Jest też najprawdziwszy trzepak! Wystawę możecie zobaczyć w Muzeum Nowej Huty do 7 stycznia 2024!
Festiwal Literatury dla Dzieci dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.
W tym roku Festiwal Literatury dla Dzieci obchodzi 10. urodziny! To jubileuszowa edycja pionierskiego, jednego z pierwszych w Polsce wydarzeń, które w centrum uwagi stawia potrzeby najmłodszych czytelników i czytelniczek.
fot. Filip Radwański / Jakub Włodek
Festiwal Literatury dla Dzieci dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.