Zofia Stanecka spotkała się z czytelnikami i czytelniczkami w Radio Kraków!
Porozmawialiśmy o Draniu i Lotcie, narysowaliśmy dwugłowego Mixamaheusa i poznaliśmy wszystkie języki psów (w tym węgierski!)
Naszą gościnią była Maria Strzelecka!
Zaczęliśmy od spotkana w Radio Kraków wokół trzeciej części beskidzkiej trylogii Beskid bez kitu. Było o Łemkach i Łemkiniach, o wilkach i o grzybach, o wiosennych radościach, ale też o tym co stało się z ludźmi zamieszkującymi południowo-wschodnie tereny polski pod koniec lat 40-stych.
O wszystkich emocjach, o tym skąd się bierze strach, po co nam smutek i radość i o tym, jak po cichu przepędzić złość mówił nam Boguś Janiszewski – autor wielu książek, między innymi serii o Kurzolu, o której wczoraj dyskutowaliśmy.
Był też czas na warsztaty inspirowane twórczością Nikifora, genialnego malarza z Krynicy, który sam często podpisywał swoje prace “Matejko” (używając tego określenia jako synonimu do słowa malarz – po pewnej wizycie w Kościele Mariackim).
Kto był z nami wczoraj w Muzeum Witrażu, te wie, że mieliśmy ogromną frajdę z głośnego czytania Tymka i Mistrza Rafała Skarżyckiego i Tomka Leśniaka!
Wanda Skorny wcieliła się nie tylko w Tymka i Mistrza, ale też Psuja i Popsuja, Rycerza bez trwogi, Krasnoludka i Cyklopa!
fot. Jakub Włodek
Festiwal Literatury dla Dzieci dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.