Na scenie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przed najmłodszą publicznością wystąpił Teatr Uszyty ze spektaklem “Kto tam?” Dla wielu widzów i widzek była to pierwsza okazja do obejrzenia spektaklu teatralnego i debiut na Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Literacki stand-up to coś zupełna nowość na Festiwalu Literatury dla Dzieci! Mateusz Świstak zrobił takie show, że szczęki do tej pory bolą nas ze śmiechu!

10. Festiwal Literatury dla Dzieci zakończył się Galą Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego!

Laureatem został Marcin Szczygielski za książkę “Antosia w bezkresie”(Instytut Wydawniczy Latarnik), Nagrodę Publiczności otrzymał “Tygrys” Cezarego Harasimowicza i Marty Kurczewskiej (Wydawnictwo Agora dla Dzieci). Galę uświetnił koncert zespołu Tęgie Chłopy!

Festiwal Literatury dla Dzieci dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

W tym roku Festiwal Literatury dla Dzieci obchodzi 10. urodziny! To jubileuszowa edycja pionierskiego, jednego z pierwszych w Polsce wydarzeń, które w centrum uwagi stawia potrzeby najmłodszych czytelników i czytelniczek.

fot. Jakub Włodek