W ramach Bądź Kulturalny! autorskie warsztaty i zajęcia artystyczne poprowadzą:

pisarze/ilustratorzy/artyści

Do współpracy zaprosimy kilkunastu artystów, którzy poprowadzą dla Was warsztaty, spotkania i zajęcia. 

Anna Kaszuba-Dębska

Polska artystka, malarka, graficzka, ilustratorka książek dla dzieci
i młodzieży. Pisarka i biografistka. Reżyserka filmów animowanych
i reklam. Znana z instalacji artystycznych w przestrzeniach miejskich, w tym między innymi: Projekt Szpilki i Projekt Emeryty. Mieszka i tworzy w Krakowie. Współzałożycielka Fundacji Burza Mózgów. Recenzentka literatury dziecięco-młodzieżowej. Inicjatorka i animatorka warsztatów artystycznych oraz literackich. Dwukrotna stypendystka Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie plastyka i literatura oraz dwukrotnie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatura.

Aleksandra Fabia

Absolwentka edytorstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pasjonuje się książką dziecięcą. Najchętniej maluje gwaszem, rysuje, wycina i tworzy kolaże. Swoje pierwsze kilka książek obrazkowych wydała w Stambule, na polskim rynku debiutuje książką „Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki”.  Mieszka w Krakowie.   

Magdalena Kilarska

Po ukończeniu Wydziału Form Przemysłowych w Krakowie, obroniła tytuł magistra dyplomem z ilustracji na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie teraz współprowadzi zajęcia z rysunku, kompozycji i malarstwa. Na codzień tworzy dwuosobowy zespół projektowy ale Draka i zajmuje się ilustracją oraz projektowaniem akcydensów. Od niedawna jest również autorką książki Bagażnik czyli rzecz o pakowaniu wydanej z Wydawnictwem Ezop. Poza godzinami pracy uwielbia nieprzepisowane gotowanie oraz fotografię analogową.

Urszula Palusińska

Urodzona w 1984 r. Twórczyni filmów animowanych i ilustratorka.  Książka Majn Alef Bejs z jej ilustracjami zdobyła prestiżową BolognaRagazzi Award w kategorii non fiction, srebro w konkursie European Design Awards i wyróżnienia na biennale ilustracji ILUSTRARTE w Lizbonie. Jej pierwsza w pełni autorska książka Brzuchem do góry otrzymała tytuł Graficznej książki roku 2017 polskiej sekcji IBBY oraz zdobyła Bochui International Children's Literature Award w kategorii książki obrazkowej.

Łukasz Dębski

Autor licznych książek dla dzieci i kilku dla dorosłych. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie przez Politykę pt. Pisz do Pilcha. Publikował m.in. w Misiu i Guardianie.
Od 2014 r. prezes Fundacji Burza Mózgów zajmującej się promocją literatury, czytelnictwa i sztuk wizualnych. Współautor i realizator Festiwalu Literatury dla Dzieci, największej tego typu imprezy
w Europie. Właściciel Cafe Szafe, manager kultury, prozaik, scenarzysta. Stypendysta Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie literatura.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.