Wakacje to dla najmłodszych nie tylko czas spędzania niezliczonych godzin na placu zabaw, lecz także okazja na udział w wartościowych warsztatach artystycznych, realizowanych w ramach projektu „Co autorom w głowach siedzi?”, podczas których mogą poznawać nowe techniki plastyczne.

17 oraz 20 lipca w Księgarni Massolit Books & Cafe krakowskie przedszkolaki wykonały niesamowite prace techniką monotypii. Wyłaniały się z nich potwory, szkarady, straszydła i pająki, których dzieci wolałyby nie spotkać w nocy. Monotypia to interesująca technika graficzna, która polega na pokryciu płaskiej powierzchni farbą i odciśnięciu jej na kartce, a następnie odrysowaniu linii rysunku, którego szkic można wykonać wcześniej.  

Po zapoznaniu się z fragmentem książki „Jak Stryjenka Milenka Strachy na Lachy opanowała” autorstwa Anny Kaszuby-Dębskiej, uczestnicy mieli szansę porozmawiać o własnych lękach i sposobach mierzenia się ze strachem. Warsztaty poprowadziła Kalina Dębska.

Serdecznie dziękujemy Księgarni Massolit Books & Cafe za udostępnienie przestrzeni do wspólnego działania, a także wychowawcom i dzieciom z Przedszkola Samorządowego nr 61 w Krakowie, którzy wzięli udział w zajęciach.  

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.