Co wyróżnia projekt Bądź Kulturalny? Gdzie będzie realizowany? Kto poprowadzi warsztaty i jaka będzie grupa docelowa?

Bądź Kulturalny! Kreacja w formach ekspresji twórczej. Działania indywidualno-zespołowe rozwijające kapitał społeczny. Projekt składa się z szerokiego pakietu działań indywidualno-zespołowych. Wspiera realizację podstawy programowej kształcenia w zakresie plastyki. Stymuluje kreatywność przez wdrożenie narzędzi do prowadzenia autorskich zajęć, aktywizujących twórczo uczestników wydarzeń. Korzystać będziemy z szerokiej palety warsztatowej od malarstwa, przez grafikę, formy przestrzenne, design.

Czyli w skrócie – Bądź Kulturalny! to warsztaty, happeningi i prezentacje artystyczne. Wszystkie te działania realizowane będą zarówno w placówkach oświatowych, jak i instytucjach kultury (galerie, biblioteki, księgarnie). Zadanie wspiera idee popularyzowania kultury i sztuki, inspirując się dziełami artystów współczesnych i dawnych.

Działania Bądź Kulturalny! adresowane są do dzieci, młodzieży oraz kadr kultury: nauczycieli, pracowników bibliotek, muzeów. A bardziej szczegółowo?

Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy szeroką paletę warsztatową:
– warsztaty w szkołach i przedszkolach z dziedziny grafiki (typografia, pieczątka, monotypia)
– malarskie happeningi plenerowe (murale malowane na boiskach szkolnych)
– spotkania z artystami dla grup szkolnych
– warsztaty designu z projektowania leporello w księgarniach kameralnych i antykwariatach dla grup szkolnych i przedszkolnych
– warsztaty kolażu i fotomontażu dla wszystkich klas wiekowych w szkołach i przedszkolach
– warsztaty lalkarskie w szkołach i przedszkolach
– tworzenie sznurkowych galerii sztuki w przestrzeniach szkolnych i przedszkolnych

Dla kadr kultury zadanie proponuje:
– warsztaty kreatywne przekazujące umiejętności artystyczne od profesjonalnych artystów z dziedziny typografii, grafiki monotypii, malarstwa, kolażu, fotomontażu, projektowania graficznego
– pakiet tematycznych narzędzi do przeprowadzenia własnych lekcji warsztatowych, materiały udostępnione online (scenariusze, pomoce artystyczne, instruktażowe lekcje online)
– kontakt z artystami, malarzami, ilustratorami, grafikami, muralistami oraz z ich dziełami

Do zobaczenia na warsztatach!