W 2023 roku odbyła się już 6. edycja projektu „Co autorom w głowach siedzi?”. W tym roku znów podjęliśmy współpracę z kameralnymi krakowskimi księgarniami i w ich przestrzeni zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne dla najmłodszych mieszkańców miasta. Bo księgarnia to nie tylko sklep, to także miejsce spotkania z literaturą, kulturą i drugim człowiekiem! Mamy nadzieję, że biorące udział w warsztatach dzieci odczuły ten szczególny klimat i będą chętnie do niego wracać. Księgarnie, w których spotkaliśmy się w tym roku – Compare Bookstore, Cafe Nowa Księgarnia i Massolit Books & Cafe – czekają na Was!

Serdecznie dziękujemy nauczycielkom i nauczycielom, którzy przyprowadzili swoich podopiecznych na warsztaty. Gorąco pozdrawiamy też wszystkie dzieci – a podczas 20 warsztatów poznaliśmy Was aż kilkaset i mogliśmy podziwiać kilkaset Waszych wspaniałych, kreatywnych prac plastycznych – mamy nadzieję, że dobrze się bawiłyście!

Szczególne podziękowania kierujemy też do księgarek i księgarzy z Compare, Nowej i Massolitu – bardzo chętnie odwiedzimy Was ponownie w przyszłym roku!

Poza zorganizowaniem warsztatów, w ramach projektu „Co autorom w głowach siedzi” opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej 4 nowe scenariusze warsztatowe wraz z fotoinstrukcjami opracowane przez twórców związanych z literaturą dziecięcą. W tym roku przygotowali je dla Nas Agnieszka Żelewska, Anna Kaźmierak, Robert Trojanowski i Maks Skorwider. Zajrzyjcie do zakładki Edukamenty i sprawdźcie, co dla Was stworzyli – i przystąpcie do działania!

Dziękujemy także finansującym projekt Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miastu Kraków.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.