Czas na końcoworoczne podsumowania! Na początek Biblioteka Przedszkolaka – projekt, w ramach którego od 2018 roku założyliśmy ponad 500 przedszkolnych biblioteczek w całej Polsce i spotkaliśmy się z 13 tysiącami przedszkolaków!

W tym roku odwiedziliśmy 70 przedszkoli w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, podkarpackim i wielkopolskim. W warsztatach wzięło udział prawie 2 tysiące dzieci, a 770 książek trafiło do rąk młodych czytelników.

Drogie przedszkolaki, mamy nadzieję, że przygoda z czytaniem nigdy się dla Was nie skończy i że bohaterowie z pierwszych dziecięcych lektur zostaną Waszymi przyjaciółmi na zawsze. My też bardzo cieszymy się, że mogliśmy Was poznać! Serdecznie pozdrawiamy też wszystkich pedagogów i pedagożki, którzy zaprosili nas do współpracy, oraz dyrektorki i dyrektorów odwiedzonych przez nas placówek – wspólne działanie przynosi efekty!

Chcemy podziękować również instytucjom, których wsparcie pozwala nam organizować kolejne edycje projektu: Instytutowi Książki, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędowi Marszalkowskiemu Województwa Podkarpackiego i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. W roku 2023 dofinansowano na kwotę 92 tys. złotych. Edycję 2023 dofinansowano ze środków Województwa Podkarpackiego. Zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.