Drugi dzień Festiwalu rozpoczęliśmy od spotkania z laureatką Nagrody Literacka Podróż Hestii! Naszą gościnią była Aleksandra Herzyk. Rozmawialiśmy o zwycięskim komiksie “Wolność albo śmierć”.

W tym samym czasie rozpoczęła się konferencja dla Nauczycielek i Bibliotekarzy. Rozmawialiśmy między innymi o tym dlaczego nastolatki szukają swojej płci, o co chodzi w świecie powieści Young Adult, o tak zwanych trudnych tematach w literaturze dziecięcej, a także o współczesnych interpretacjach klasycznych baśni. Naszymi prelegentami byli Artur Gębka, Joanna Sokolińska, Joanna Piekarska i Aneta Korycińska.

Do niecodziennych wyznań doszło podczas szczerej rozmowy z Andrzejem Markiem Grabowskim. Pretekstem była nominowana w konkursie Literacka Podróż Hestii książka “Biuro dzieci znalezionych”.

Pewnie wiecie, że Wisława Szymborska uwielbiała robić wyklejanki.
Zainspirowani jej pracami razem z Joanną Rusinek zabraliśmy się do pracy i stworzyliśmy własne wyklejanki. Joanna Rusinek razem z Michałem Rusinkiem przygotowali książkę “Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci”, z której możecie dowiedzieć się więcej o małej Ichnie i dorosłej Wisławie.
W czwartkowy wieczór wybraliśmy się do Domu Zdrojowego Hevelianum na kolejne czytanki po zachodzie słońca.
Tym razem czytaliśmy komiks Tomka Samojlik i Adama Wajraka “Detektyw Wróbel i złamane pióro”. Po czytankach odwiedziliśmy centrum edukacji przyrodniczej. Sprawdźcie na zdjęciach czego mogliśmy tam dotknąć!
Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Gdańsk oraz Urzędu Marszałkowskiego Wojewodztwa Pomorskiego.
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Burza Mózgów oraz Instytut Kultury Miejskiej.
fot. Bartosz Bańka