Arsène Lupin – dżentelmen włamywacz. Tom 1. Tajemnica pereł Lady Jerland / Autor: Dariusz Rekosz (na motywach serii Maurice’a Leblanca)/ Ilustracje: Natalia Harańczyk/ Wydawnictwo: Tandem / Recenzja: Krystyna Szewczyk

Arsene Lupin to legendarny dżentelmen włamywacz - oryginalna osobistość stworzona przez francuskiego pisarza Maurice’a Leblanca. Teraz dzięki wydawanej przez Tandem serii Klasyka dla dzieci, postać szarmanckiego złodzieja mogą poznać również młodzi czytelnicy.

Zachowując oryginalny styl i atmosferę powieści Dariusz Rekosz stworzył zupełnie nowe historie wykorzystując oryginalny świat i postaci wymyślone przez Leblanca.

Tajemnica pereł lady Jerland to pierwszy tom stworzonej przez polaka serii. Już od pierwszej strony czytelnik wciągnięty jest w barwny i żywy świat lat dwudziestych i wraz z bohaterami podróżuje na luksusowym statku Provence płynącemu z Francji do Nowego Jorku.

Tam również dowiaduje się o niezwykłej reputacji nieuchwytnego przestępcy, który już od wielu lat wymyka się francuskiej policji, a co gorsza, znajduje się na tym samym statku, którym płyną! Kim jest ten tajemniczy człowiek? Czy skradzione pasażerom przedmioty uda się odzyskać?

Książki umiejętnie naśladują lekki styl i atmosferę oryginalnej serii, a równocześnie są przystępne i zrozumiałe dla młodszego czytelnika, jednak bez zbytniego infantylizowania historii. Jest to idealna pozycja dla każdego, kto lubi przygody i tajemnice, a także niezwykłe zwroty akcji.