Z przyjemnością zapowiadamy 9. Międzynarodowy Festiwal Filmu dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB, który odbędzie się w Kinie Studyjnym Paradox w dniach 12-19 czerwca 2024 roku.

KINOLUB to przestrzeń filmowa dla młodych widzów, pełna wartościowych filmów, których nie sposób szukać na co dzień w kinowych repertuarach.
KINOLUB to filmowe rozwiązanie na poruszenie z dziećmi i młodzieżą ważnych tematów, kontakt z kinem ambitnym, wymagającym refleksji i oddziałującym poprzez aktualną tematykę społeczną oraz tę bliską młodym. Festiwal zapewnia kontakt z odmiennymi kulturami, krajobrazami, językami, problemami społecznymi i rodzinnymi, marzeniami i potrzebami młodych ludzi, jak również wyzwaniami współczesnego świata.
Projekcjom towarzyszą dyskusje, spotkania z twórcami, pozwalające na pełne przyswojenie treści i przesłania filmów. Każdego roku młodzi widzowie zadają setki pytań, tocząc gorące debaty na temat obejrzanych podczas festiwalu filmów.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY, ale na pokazy obowiązują rezerwacje drogą mailową: info@kinoparadox.pl

Szczegółowe informacje o filmach, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego festiwalu, oraz harmonogram projekcji, zostaną zamieszczone na stronach kina i festiwalu: www.kinoparadox.pl oraz www.kinolub.pl 21 maja.

Tymczasem zachęcamy do zarezerwowania daty 12-19 czerwca 2024 r. na fantastyczną przygodę z wartościowym kinem!

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja IKS, Podkarpacka Komisja Filmowa, Kino Studyjne Paradox
Współorganizator: Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana
https://cmjordan.krakow.pl/

Partner: Fundacja Burza Mózgów (Festiwal Literatury dla Dzieci) – www.fldd.pl

Festiwal dofinansowano ze środków Województwa Podkarpackiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Krakowska edycja jest realizowana ze wsparciem Gminy Miejskiej Kraków w ramach zadania Działalność kulturalna prowadzona w kinach studyjnych funkcjonujących na obszarze Gminy Miejskiej Kraków w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Wydarzenie posiada patronat Rzecznika Praw Dziecka.