27 maja 2022 w krakowskim Antykwariacie Abecadło odbyły się wyjątkowe warsztaty artystyczne, które poprowadził Robert Trojanowski,  założyciel Ministerstwa Komiksu.
Artysta ukończył Kurs Rysunku Satyrycznego w Muzeum Karykatury w Warszawie (pobierał nauki m.in. u Szymona Kobylińskiego). Pan Robert to także autor książek dla dzieci („Zrób sobie komiks” wydana w Czechach), oraz autorskich warsztatów, opartych na zabawach rysunkowych, które mają wyzwolić w uczestnikach dobre emocje, obudzić radość tworzenia i kreatywnego myślenia. Oprócz działalności ilustratorskiej i wydawniczej udziela się także w radiu i teatrze jako autor nagradzanych słuchowisk oraz tekstów satyrycznych (Teatr Polskiego Radia, Trójka).
Młodzi goście z przedszkola Wesoły Zakątek – Przedszkolaki wraz wychowawczyniami brali udział w warsztatach pt: ,,RATUNKU, JESTEM W RYSUNKU! Na tropie tajemniczych portretów. Monidła – o zapomnianej sztuce tworzenia portretów ślubnych i nie tylko”, prowadzonych przez Roberta Trojanowskiego.
Dzieci wyruszyły w podróż do przeszłości, cofając się o ponad 30 000 lat!!
Ale spokojnie! Przebywając epoki renesansu, oświecenia oraz przełomu XIX i XX wieku, wszyscy szczęśliwie wrócili do współczesności!
Każdy z uczestników przygotowywał portret ślubny swoich rodziców lub dziadków.
Gdy kredki i nożyczki poszły w ruch, przedszkolaki przygotowały niepowtarzalne monidła.
Na koniec wspólnych zajęć uczestnicy wykonali pamiątkowych zdjęć, które utrwalą zdobytą wiedzę!