Tegoroczna 10. edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci była dla nas edycją specjalną! W tym roku spotkaliśmy się po raz dziesiąty – zatem mogliśmy świętować swoje urodziny, i to okrągłe!

Z tej okazji zorganizowaliśmy dwie edycje Festiwalu dla najmłodszych, młodszych i trochę starszych, dając z siebie wszystko! Niejednokrotnie emocje sięgały zenitu, z jednej strony dało się usłyszeć dziecięcy śmiech, a z innej – wołanie z prośbą o jeszcze jedne nożyczki. Zarówno w Gdańsku, jak i w Krakowie wraz z naszymi wolontariusz(k)ami zachęcaliśmy uczestników oraz festiwalowych gości w przerwach między kolejnymi wydarzeniami do wspólnego wykonania prac plastycznych w postaci kartek urodzinowych. Do naszej Księgi wpisali się również nasi zaproszeni goście: prelegentki i prelegenci, autorzy i autorki, ilustratorzy i ilustratorki oraz artyści i artystki. Zebraliśmy kilkadziesiąt prac oraz wpisów, a na dowód zamieszczamy niektóre z nich poniżej – w plikach oraz w galerii do wglądu!

Pamiętajmy też o 26. Międzynarodowych Targach Książki odbywających się w październiku w Krakowie, na których powstały piękne prace z uczestnikami warsztatów. Również możecie je obejrzeć poniżej!

Działanie odbyło się w ramach zadania REZYDENCJE ARTYSTYCZNE / OGRÓD SZTUK / powołanie oddziału terenowego / wsparcie działań misyjnych, rozwój instytucjonalny Fundacji Burza Mózgów.

Autorem zdjęć festiwalowych jest Bartosz Bańka.