Antykwariat Abecadło

Antykwariat Abecadło to przede wszystkim literatura XX w. oraz starsze! To niezwykłe miejsce, w którym znajdują się książki nie tylko w języku polskim, ale również w innych azjatyckich i europejskich językach. Kupicie tutaj również podręczniki (szkolne i akademickie), bajki, komiksy, mapy, płyty winylowe, pocztówki i wiele innych niesamowitości. Antykwariat tworzy kilka pomieszczeń dawnej apteki.

Szafa Pełna Książek

Księgarnia/Antykwariat "Szafa Pełna Książek" została otwarta w listopadzie 2015 roku i była spełnieniem marzeń historyka, który miłuje książki ponad wszystko. Samo miejsce jest niezwykłe, mieści się w malowniczym Podgórzu, w budynku ZBK, w którym kiedyś swoją siedzibę miała fabryka czekolady. 
Obecnie Szafa Pełna Książek to około 30 000 tytułów nowych i używanych, a zapach starych książek i świeżo mielonej kawy tworzy wyjątkowy klimat.
Serdecznie Państwa zapraszamy na Krakusa 7 w Krakowie.

De Revolitionibus Books&Cafe

Zlokalizowana na ulicy Brackiej księgarnio-kawiarnia to nie tylko miejsce spotkań towarzyskich ale również naukowych oraz debat na temat skomplikowanych dylematów filozoficznych. Oprócz aromatycznej kawy, odwiedzający znajdą w De Revolutionibus również szeroki wybór literatury humanistycznej, pięknej, beletrystyki, reportażu oraz literatury dla dzieci.

Cafe Nowa Księgarnia

Miejsce otwarte niedawno, bo otwarto 22 listopada 2018 roku, mieści się w punkcie Zgody 7 w Nowej Hucie. W księgarni czytelnicy znajdą szeroką ofertę książek dla dzieci, literaturę współczesną, komiksy, albumy, reportaże, kryminały i powieści obyczajowe. W przestrzeni księgarni często organizowane są warsztaty i spotkania autorskie.

Ta księgarnio kawiarnia powstała dzięki aktywistom z Nowej Huty, założycielom Fundacji Faktor Kultura.

Kawiarnia Bon Ami

Kawiarnia Bon Ami mieści się przy ul. Kanoniczej 11 (w lokalu, w którym wcześniej królowała księgarnia Bona). Jesteśmy przedłużeniem tradycyjnej krakowskiej Cukierni Starowicz, istniejącej od 1965 roku. Częstujemy ciastami, tortami i wyrobami cukierniczymi tworzonymi z naturalnych, dobrej jakości składników, w oparciu o autorskie, wieloletnie receptury. Pod nowym szyldem nadal panuje duch Bony - imię królowej słychać w nazwie, Jej portret wisi na starym miejscu, powiększony wizerunek, wzbogacony o naszą interpretację, wyszedł z książek na regały, a jednym z naszych flagowych ciast jest właśnie Królowa Bona.
Do słodkości serwujemy świetną kawę z lokalnej palarni kawy, również lokalną herbatę, gorącą czekoladę z prawdziwej czekolady i… książki! Fascynujemy się przede wszystkim literaturą dla dzieci, dlatego najwięcej znajdziecie u nas książek dla najmłodszych czytelników. Do rozległych podziemi zapraszamy na różne spotkania i wydarzenia kulturalne dla dzieci i nie tylko oraz autorskie warsztaty - literackie, artystyczne, a także cukiernicze. 
Bon Ami to przestrzeń przyjazna dzieciom i rodzicom, zwierzakom i ich opiekunom, grupom przyjaciół oraz indywidualistom... Słowem: otwarta dla wszystkich. Pełna dobrych smaków, zieleni i kultury, a przede wszystkim - entuzjazmu, pasji i serca, który wkładamy w jej tworzenie.

Księgarnia pod Globusem

Nie przesadzimy pisząc, że metalowy globus wieńczący wieżę zegarową na ulicy Długiej 1, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Krakowa.
I dalej – gdyby spytać nawet najstarszych mieszkańców miasta z czym kojarzy się im globus z rogu ulicy Długiej i Basztowej, odparliby bez namysłu: z księgarnią. Skojarzenie tego unikatowego miejsca z wyjątkową księgarnią utwierdza się z każdym rokiem.

Księgarnia Pod Globusem to nowoczesne przestronne i jasne wnętrze wypełnione od podłogi po sufit książkami. Ma szeroki asortyment tytułów dla dzieci, dobrą literaturę i piękne albumy. Znajdziecie tam też książki na specjalne zamówienie – dokonane w księgarni lub on line. 

Massolit Books

Massolit Books&Cafe to niezależna anglojęzyczna księgarnio-kawiarnia mieszcząca się w samym centrum Krakowa, przy ulicy Felicjanek 4.
Na gości Massolitu czeka aromatyczna kawa z lokalnej palarni, tradycyjne wypieki amerykańskie przygotowywane codziennie w naszej piekarni, a przede wszystkim szeroki wybór literatury anglojęzycznej. Można się rozgościć w jednym z przytulnych pokojów wypełnionych aż po sufit książkami. Massolit specjalizuje się przede wszystkim w polskiej literaturze tłumaczonej na angielski, beletrystyce, szeroko pojętych naukach humanistycznych, historii, muzyce, sztuce, ale to oczywiście nie wszystko! Każdy z pewnością znajdzie u nas coś dla siebie.

 

Księgarnia Wydawnictwa Skrzat

Wydawnictwo Skrzat to krakowskie wydawnictwo działające od 1994 roku. Specjalizuje się głównie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. W swojej ofercie ma zarówno klasykę polskiej i światowej poezji oraz prozy dla dzieci, jak i książki autorów współczesnych. Dla najmłodszych oferuje książki edukacyjne. Od lat na terenie Krakowa działają trzy księgarnie firmowe wydawnictwa: ul. Prądnicka 77, ul. Na Kozłówce 8 oraz os. Niepodległości 3. W ich oferecie znajdują się książki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warsztaty prowadzone w ramach projektu Co autorom w głowach siedzi odbywały się w księgarni znajdującej się na os. Niepodległości. 
 

Bonobo - Księgarnia i kawiarnia podróżnicza

To przestrzeń szczelnie wypełniona subiektywnym zestawem przewodników, albumów, reportaży, i wszelkiego rodzaju literaturą podróżniczą, która stanowić może literacką inspirację i zachętę do podróży po Krakowie, Małopolsce, Polsce i wreszcie całym świecie. Księgarnia posiada na półkach szeroki wybór książek wydawnictw takich jak Bezdroża, Helion, Pascal, Czarne, Książkowe Klimaty, Sorus, Libra, Zysk, Zeszyty Literackie, Claroscuro, Wiatr od Morza itp., itd. A że jak powszechnie wiadomo, książki najprzyjemniej czyta się z kubkiem herbaty albo filiżanką kawy w dłoni, można też z kieliszkiem wina – w Bonobo to proste, bo z wybraną książką możesz się zaszyć w kawiarni, łącząc dwie drobne przyjemności…

 

Księgarnia Italicus

Italicus - to bezpośredni importer, dystrybutor i księgarnia wydawnictw włoskojęzycznych i publikacji italianistycznych, który działa na rynku polskim od 1991 roku i posiada w swojej ofercie ok. 2000 tytułów.
Naszą specjalnością są podręczniki i materiały do nauczania języka włoskiego, oparte na metodach opracowanych przez profesjonalistów: nauczycieli i pracowników naukowych instytutów i uniwersytetów, zgodnie z obowiązującymi normami UE.

W ofercie księgarni znajdą Państwo: kursy do nauczania języka włoskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych: podręczniki, multimedia, ćwiczenia,
pomoce dydaktyczne, przewodniki dla nauczycieli; słowniki języka włoskiego, w tym specjalistyczne; podręczniki do historii literatury i antologie; materiały przygotowujące do egzaminów CELI i CILS każdego stopnia; przewodniki turystyczne po Włoszech; literaturę piękną i poezję: klasykę włoską, bestsellery, lektury dla uczących się, o różnym poziomie znajomości języka; tłumaczenia autorów polskich na włoski.

Główna Księgarnia Naukowa

Główna Księgarnia Naukowa znajduje się w miejscu, w którym
nieprzerwanie od prawie 100 lat mieściły się zawsze księgarnie.
Zmieniali się właściciele, ale krakowscy kliencie wiedzieli, że na
Podwalu znajdą książkę, której szukają. Dziś Główna Księgarnia Naukowa zajmuje 900 m2 powierzchni i sprzedaje 45 tysięcy tytułów książek z działów naukowych, szkolnych, językowych, beletrystyki, poradników, przewodników i wielu, wielu innych. Ponadto oferuje asortyment papierniczy i zachęca do pobrania aplikacji lojalnościowej. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android i iOS. Wreszcie, w dwóch
niedużych kawiarniach znajdziecie Państwo kawę i herbatę, które umili poszukiwanie książek.  

Księgarnia Fankomiks

Księgarnia  specjalizuje się w  komiksach i mandze. W ofercie jest też duży wybór fantastyki, gier planszowych. Duży antykwariat komiksowy i książkowy. W Fankomiksie odbywa się również wiele spotkań autorskich i warsztatów dla dzieci i dorosłych. 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

ngo.krakow.pl 

Magiczny Kraków: krakow.pl

 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

 

PROSIMY WSPIERAJ NASZĄ MISJĘ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ / TWOJA WPŁATA POMOŻE NAM DZIAŁAĆ DALEJ NA RZECZ EDUKACJI KULTURALNEJ!

Numer konta (mBank):  65 1140 2004 0000 3502 7562 3963

W tytule przelewu prosimy o wpisanie: Darowizna na cele statutowe

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.