Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® – edycja specjalna

Lato dla zespołu Targów w Krakowie to zawsze okres intensywnych przygotowań do jesiennych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. Nie inaczej jest tym razem. Chęć powrotu do normalności i moc energii do działania zaowocowały powstaniem nowej koncepcji Targów – wyjątkowej, nietypowej, mówiąc krótko: edycji specjalnej. Co to oznacza i czego można się spodziewać w dniach 22-25 października 2020 r. w EXPO Kraków?

Wejście specjalne
Mając na uwadze obowiązujące na ten moment ograniczenia liczby osób w przestrzeni targowej, liczba Zwiedzających musi być kontrolowana. Uczestnicy będą wchodzić na teren Targów w turach, na które będą sprzedawane bilety. Taki system wejść umożliwi wcześniejsze rozłożenie liczby przybywających osób na określone godziny. Wydłużenie godzin otwarcia 24.MTKwK® sprawi, że do dyspozycji Zwiedzających będą trzy różne tury odwiedzania targów: 9.00-12.00, 12.00-15.00 oraz 15.00-19.00. Bilet na daną turę będzie upoważniał do jednokrotnego wejścia na teren EXPO Kraków i wyjścia w ramach wybranych godzin. Aby zapobiec nadmiernemu kontaktowi, wejściówki mają być dostępne do zakupu jedynie online i tylko przy obowiązkowej rejestracji każdego biorącego udział w Targach. Wszyscy będą musieli zarejestrować swój udział w targach oraz wypełnić ankietę epidemiologiczną.
Bilety będą sprzedawane na każdą z tur, to jest na konkretną godzinę w danym dniu Tragów. Ich całościowa pula będzie określona na podstawie oficjalnych wytycznych rządu. Dla miłośników Targów Książki mamy dobrą wiadomość: aby spędzić cały dzień na Targach, będzie można kupić bilet na kilka tur. Koszt jednej z nich wynosi 5 zł dla wszystkich Uczestników. W tym roku nie będzie możliwości skorzystania z bezpłatnego wstępu na Targi lub uzyskania zniżki. Dotyczy to nie tylko najmłodszych czy seniorów, lecz także wszystkich uprawnionych do zwyczajowych ulg, które w normalnych warunkach byłyby akceptowane. Dzięki takiemu systemowi wejścia oraz wyjścia możliwe będzie dokładne monitorowanie, ile osób przebywa w danym momencie w budynku oraz kim są nasi goście.

Specjalnie dla Autora
Spotkania z autorami oraz podpisywanie książek na stoiskach nie będą w tym roku możliwe.  Zostaną one jednak zastąpione nowym, komfortowym rozwiązaniem. Powstanie Strefa Autora, czyli specjalnie wydzielone miejsce w hali, w którym każdy Wystawca może zarezerwować czas dla swojego pisarza. To właśnie tam czytelnicy będą mogli zdobyć autograf swojego ulubionego twórcy, a także kupić jego dzieła. Będzie to możliwe dzięki małym punktom sprzedaży umieszczonym przy wejściu do Strefy, w których Wystawcy będą mogli sprzedawać książki zaproszonego gościa. Wszystko to z zachowaniem odpowiednich odległości oraz dodatkowych środków ostrożności: pisarz otrzyma własne stanowisko chronione osłoną z Plexi, a kolejka zwiedzających będzie regulowana przez ochronę, czuwającą nad przestrzeganiem wymogów sanitarnych. Po zakończeniu każdego spotkania stanowisko autorskie oraz punkty sprzedaży będą dezynfekowane i przygotowywane na kolejnych Uczestników. Nowa forma targowych spotkań to sposób na zorganizowanie dla czytelników oraz pisarzy bezpiecznej i wygodnej przestrzeni. Dzięki temu Zwiedzający będą mogli poczuć się pewnie i skorzystać z okazji do spotkania Autora na żywo.

Specjalne zabezpieczenie
Uczestnicy muszą przygotować się na zmiany w dotychczasowym sposobie funkcjonowania wydarzenia. Zapewnienie odpowiednich warunków podczas jego trwania jest nie tylko obowiązkiem, lecz także priorytetem dla Organizatora. Wypracowana na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy strategia bezpiecznych targów zakłada przede wszystkim dostosowanie obiektu do obostrzeń sanitarnych. Bezdotykowe mierzenie temperatury to istotny element wprowadzanych działań prewencyjnych, dlatego EXPO Kraków jest wyposażone w bramki ze specjalnymi czytnikami, które sprawdzają temperaturę osób wchodzących na teren Targów. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci poszerzenia korytarzy zapewnia zwiększone odległości między stoiskami. Umożliwi to swobodne przemieszczanie się Zwiedzających przy zachowaniu odpowiedniego dystansu. Elementy często dotykane, czyli poręcze, klamki, a także elementy stoisk będą poddawane dokładnej i częstej dezynfekcji. Podajniki z płynem dezynfekującym będą dostępne w kilkunastu punktach wewnątrz budynku do dyspozycji każdego Uczestnika w trakcie trwania Wydarzenia.
Wszyscy Wystawcy zostaną wyposażeni w dodatkowe pakiety sanitarne, w których skład wejdą: komplet rękawiczek, maseczek oraz płynów dezynfekujących. Przy tak wyposażonych stoiskach znajdą się również specjalne kosze na maseczki i rękawiczki, a także zabezpieczenie osłoną z Plexi nad kasę.
Oprócz dostosowania samego obiektu oraz stoisk do wymogów sanitarnych Organizator przygotowuje także i Uczestników do zachowania ostrożności. Będą obowiązywać środki ochrony osobistej, takie jak maseczki oraz rękawiczki, a ci, którzy zapomną przynieść je ze sobą, będą mieli możliwość zakupu niezbędnych elementów ochronnych w strefie wejścia.

Po przymusowej kwarantannie i zamrożeniu wielu przejawów działalności, życie w kraju wraca do normy, oczywiście z uwzględnieniem wszelkich zalecanych środków ostrożności. Spotkania on-line są znakomitym sposobem na czas kwarantanny, ale nie zastąpią prawdziwych spotkań z ludźmi, nie stworzą niepowtarzalnej atmosfery czytelniczego święta. Nadchodzące Targi stanowią szansę na nadrobienie straconych spotkań literackich w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu. Nadzwyczajna dbałość o zabezpieczenia sanitarne, nietuzinkowy system wejścia oraz wyjścia, a także wyjątkowe Strefy Autorów – oto jedyna taka, specjalna edycja 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®.
Wprowadzane zmiany w tegorocznym sposobie funkcjonowania Targów to rozwiązania stworzone w oparciu o rządowe regulacje odnośnie do organizacji imprez targowych. Zaprezentowany system bezpieczeństwa oraz formy przeprowadzania spotkań zostały opracowane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów, lecz będą korygowane stosownie do wszelkich zmian i nowych zapisów.

Więcej szczegółów na temat Wydarzenia można znaleźć: https://ksiazka.krakow.pl/pl/ .
Informacje na temat procedur związanych z funkcjonowaniem EXPO Kraków dostępne jest na stronie https://targi.krakow.pl/public/files/bezpieczne-targi-dokument.pdf .

Dziękujemy, że byliście z nami na Międzinarodowych Targach Książki w Krakowie! Oto kilka migawek z czterech dni tej niesamowitej literackiej przygody.

Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zbliżają się coraz większymi krokami. Już po raz 23 będą okazją do spotkań z cenionymi pisarzami i zapoznania się z ofertą setek wydawnictw z kraju i zagranicy. Nadchodząca edycja to również gorące premiery oraz bogaty program towarzyszący:  warsztaty, wystawy, dyskusje. Czas rozpocząć odliczanie do jednego z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce (24-27 października, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków).

Największa księgarnia w Polsce

Targi adresowane są do wszystkich, którzy kochają literaturę. Większość rozmów o książkach zaczyna się od pytania – a Ty co lubisz czytać? Kryminały, fantastykę, a może poezję? Na Targach Książki w Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem na setkach stoisk wystawcy zaprezentują książki różnych gatunków. Jedno jest pewne – EXPO Kraków na 4 jesienne dni zamieni się w największą księgarnię w Polsce, w której zapach druku połączy się z zapachem świeżo zaparzonej kawy – warto ją wypić, aby wzmocnić się przed kolejnymi punktami bogatego programu towarzyszącego.

Znane nazwiska i gorące premiery – uchylamy rąbka tajemnicy

Każdego roku udział w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie to niepowtarzalna szansa na spotkanie i rozmowę z cenionymi twórcami z całego świata. Nie inaczej będzie w tym roku. Program wydarzenia zostanie opublikowany na stronie www.ksiazka.krakow.pl na przełomie września i października. Już dziś wiadomo, że EXPO Kraków odwiedzą m.in.: Jakub Ćwiek, Jacek Dukaj, Mirosław Hermaszewski, Jerzy Illg, Katarzyna Grochola, Grzegorz Kasdepke, Magdalna Kordel, Marek Krajewski, Andrzej Maleszka, Jakub Małecki, Marcin Meller, Katarzyna Puzyńska, Szczepan Twardoch, Adam Zagajewski. Swój udział potwierdzili także pisarze z zagranicy, wśród nich: Marc Elsberg (Austria), Jonathan Carroll (Stany Zjednoczone) oraz Brandon Mull (Stany Zjednoczone). Na Targach nie zabraknie nowości. Premierę będzie miała m.in. najnowsza książka Katarzyny Bondy „Miłość leczy rany”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Muza. Zanim nowa powieść trafi do księgarń, fani będą mogli nabyć ją podczas Targów oraz spotkać się z pisarką. Na stoisku wydawnictwa SEDNO odbędzie się polska premiera książki słoweńskiego pisarza Gorana Vojnovicia „Moja Jugosławia”. Powieść ukazuje proces kształtowania się tożsamości młodego pokolenia tuż pod koniec istnienia Jugosławii i przez pierwszych kilkanaście lat po powstaniu na jej gruzach państw
narodowych. Do tej pory została przetłumaczona na sześć języków i bardzo dobrze przyjęta zarówno przez wielbicieli dobrej prozy, jak i krytyków. To nie jedyna niespodzianka. Do Krakowa przyjedzie również Jonathan Carroll, który na stoisku wydawnictwa Rebis będzie podpisywał swoją nową książkę.

Premiery książek dla dzieci

Nic tak nie cieszy, jak widok zaczytanych dzieci i młodzieży. Targi Książki w Krakowie każdego roku udowadniają, że czytelnictwo wśród najmłodszych ma się dobrze. W tym roku nie zabraknie również licznych premier książek dla dzieci. Wydawnictwo Widnokrąg zapowiedziało, iż właśnie podczas krakowskiego spotkania ukaże się „Chłopiec znikąd” autorstwa Katherine Marsh – najlepsza książka dla dzieci z 2018 roku według „Washington Post” i jedna z dziesięciu najlepszych powieści dla nastolatków „New York Times” w 2018 roku oraz nagradzana „Żona dla taty” estońskiej autorki Reeli Reinaus. Przygody Kici Koci znają i kochają nie tylko dzieci, ale również rodzice, którzy chętnie czytają swoim pociechom. Dlatego z radością informujemy, że podczas targów ukażą się dwie nowe książki z przygodami tej sympatycznej kotki.

Wyjątkowy gość – Niemcy

Tegorocznym gościem specjalnym będą Niemcy, którzy zaprezentują się pod hasłem „German stories”. Przyjadą przedstawiciele największych niemieckich wydawnictw m.in. Gerstenberg Verlag, Rowohlt Verlag GmbH czy S. Fischer Verlag. Dzięki współpracy z Goethe Institut odkryjemy Kraków oczami niemieckich literatów. Umożliwią to spacery zorganizowane śladami znanych pisarzy i ich dzieł. Trasa będzie prowadzić od Instytutu, przez Filharmonię Krakowską, Collegium Maius, aż do ul. Szerokiej na Kazimierzu.

Samorządowcy dbają o czytelnictwo

Pierwszego dnia targów odbędzie się debata pt. „Rola samorządów w upowszechnianiu czytelnictwa w Polsce” z udziałem prezydentów, wójtów oraz burmistrzów dużych miast i mniejszych miejscowości, którzy aktywnie i z powodzeniem starają się przeciwdziałać zanikowi czytelnictwa. W jakim stopniu aktywność samorządów może poprawić stan czytelnictwa w Polsce? Jakimi działaniami możemy się na tym polu pochwalić? Jakie bariery: instytucjonalne, prawne i finansowe stanowią przeszkodę dla zwiększania wsparcia dla twórców kultury, wydawców i księgarzy? To tylko kilka z pytań, na które zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć. Spotkanie zakończy się przyjęciem wspólnej deklaracji.

Salon Komiksu

Jedną z tegorocznych nowości będzie scena w powiększonym Salonie Komiksu, na której gościć będą artyści z Polski i zagranicy: Igor Jarek, Arne Jysch, Tomasz Kontny, Jacek Kuziemski, Aleksandra Motyka, Guilherme Petreca, Mateusz Piątkowski, Jérémie Royer, Judyta Sosna, Marianna Strychowska, Reed Tucker, Marek Turek, Roch Urbaniak. Jak zapewniają organizatorzy – Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe – w programie nie zabraknie atrakcji w postaci gier i zabaw dla małych i dużych fanów komiksu, quizu z nagrodami i oczywiście warsztatów komiksowych. Każdy, kto lubi i ceni sobie tę formę wydawniczą z całą pewnością będzie zadowolony z udziału w bogatym programie towarzyszącym.

Jeszcze większy program

W tym roku w hali Dunajec powstanie dodatkowa scena. W piątek spotkają się tam miłośnicy gór, w sobotę fani fantastyki, a w niedzielę wrażliwi czytelnicy poezji. Program cały czas jest w przygotowaniu, jednak już dziś możemy zdradzić, że trzeciego dnia targów w Salonie Dunajec spotkamy cenionych pisarzy fantastyki , m.in. Agnieszkę Hałas (jedną z autorek Hardej Hordy) oraz Pawła Majkę, w internecie znanego jako Agrafek, Paweł Czerwiec oraz bosman plama. O „Świecie Dysku” Terry Pratchetta opowie tłumacz, Piotr W. Cholewa. Porozmawiamy również z laureatami Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – corocznej nagrody literackiej w dziedzinie fantastyki.

23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie sprawią, że na 4 dni świat się zatrzyma i liczyć się będzie przede wszystkim literatura. Do zobaczenia w EXPO Kraków.

Więcej informacji na: www.ksiazka.krakow.pl
oraz na fanpage’u: www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie

Godziny otwarcia Targów w EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9):
24 października (czwartek) godz. 10:00-17:00
25-26 października (piątek, sobota) godz. 10:00-19:00
27 października (niedziela) godz. 10:00 – 17:00

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zapraszają do literackiej podróży

Trwają przygotowania do 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®, które każdego roku budzą ogromne zainteresowanie miłośników literatury z całego świata. Poprzednie edycje udowodniły, że udział w targach jest fantastyczną podróżą do świata książek. Jesteście gotowi na literacką przygodę? Odwiedźcie EXPO Kraków w dniach 24-27 października.

– Praca nad Międzynarodowymi Targami Książki w Krakowie trwa cały rok. Kończymy jedne targi i już kolejnego dnia myślimy o przyszłej odsłonie. Lato to dla nas szczególny czas: to moment, w którym dopinamy program towarzyszący, aby już we wrześniu przedstawić go zainteresowanym. Każdego roku stawiamy przed sobą nowe wyzwania i dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy znaleźli na targach coś dla siebie. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie są świętem miłośników książek, a nasze zadanie polega na tym, aby to święto było jak najciekawsze – mówi Zuza Oettingen, Komisarz Targów.

Literatura to podróż

Jak będzie wyglądał świat za 100 lat? To pytanie z pewnością każdy z nas zadał sobie przynajmniej raz w życiu. Organizatorzy zachęcają do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej „Serce Kapsuły Czasu”, która ma charakter konkursu literacko-plastycznego, a udział w niej może wziąć każdy, bez względu
na wiek. Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zbierane będą prace plastyczne i literackie przedstawiające wizję świata przyszłości, które potem na najbliższych 100 lat zostaną zamknięte w powstającej w mieście mobilnej Kapsule Czasu. Zadanie konkursowe brzmi „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”.

Literatura to przygoda

Tegorocznym Gościem Specjalnym będą Niemcy, którzy pod hasłem „German stories” zaprezentują swoją literaturę. Dzięki współpracy z Goethe Institut będziemy odkrywać Kraków oczami niemieckich literatów. Umożliwią to zorganizowane spacery śladami znanych pisarzy i ich dzieł. Trasa będzie prowadzić od Instytutu, przez Filharmonię Krakowską, Collegium Maius, aż do ul. Szerokiej. To nie jedyna literacka wycieczka, jaka odbędzie się w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Osoby o mocnych nerwach z pewnością zainteresuje podróż śladami seryjnego mordercy Karola Kota, zwanego wampirem z Krakowa. Spacer, czy raczej spotkanie autorskiego w plenerze, poprowadzi Przemysław Semczuk – dziennikarz, publicysta, autor niedawno wydanej książki „M jak morderca. Karol Kot – wampir z Krakowa”. Szczegóły na temat spotkań już niebawem pojawią
się na stronie www.targi.krakow.pl.

„Czytać to bardziej żyć” – Carlos Ruiz Zafón

Hasło tegorocznej edycji zobowiązuje. Dla organizatorów Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie czytanie nierozerwalnie związane jest z intensywniejszym przeżywaniem każdego dnia. Dlatego w programie nie zabraknie spotkań z wybitnymi gośćmi, szkoleń, warsztatów, debat pobudzających wyobraźnię i skłaniających do zadumy. Ich celem jest pokazanie, iż czytanie to furtka do poznawania świata, przeżywania niezapomnianych chwil i celebracji życia.

Podczas 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie Fundacja Legalna Kultura zaprosi czytelników do „Księgarni Marzeń – Czytamy Razem”. – Mobilna księgarnia jest przestrzenią wspólnego dialogu i wymiany myśli. Poprzez spotkania czytelnicze chcemy pokazać, iż  księgarnia kameralna to nie tylko punkt sprzedaży książek ale wyjątkowe miejsce działań kulturalnych dla wszystkich zarówno małych dzieci, dorosłych, jak i seniorów – mówi Lukrecja Jaszewska z Fundacji Legalna Kultura.

Obraz i słowo

W tym roku organizatorzy chcą docenić debiutujących polskich ilustratorów. Specjalnie dla nich powstanie ścianka, na której będą mogli nakleić prace i zostawić wizytówkę. Powinno to ułatwić kontakt twórcom z wydawnictwami. To nie wszystko. Będzie można obejrzeć wystawy ukazujące ilustratorski kunszt, m.in. tę poświęconą ilustracji dla dzieci „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu…“ Przemysława Wechterowicza i Gabrieli Cichowskiej. Wszystkich tych, dla których obraz jest tak samo ważny jak słowo, zainteresują prace „Michael Ende. Życie i twórczość w tekstach i obrazach“, prezentowane przez Goethe Institut.

23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie sprawią, że na 4 dni świat się zatrzyma i liczyć się będzie przede wszystkim literatura. Przeżyjmy tę podróż wspólnie. Do zobaczenia w EXPO Kraków.

Więcej informacji na: www.ksiazka.krakow.pl oraz fanpage’u

Fotorelacja z 22. Targów Książki w Krakowie

Sprawdźcie, jak kreatywnie spędziliśmy ten czas!

22. Targi Książki w Krakowie 2018 / warsztaty

Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w tym roku!

Fundacja Burza Mózgów, klubo-kawiarnia artystyczna Cafe Szafe oraz Festiwal Literatury dla Dzieci, jako partnerzy 22 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie wspólnie zorganizowali atrakcje okołoliterackie dla dzieci.

Co się będzie działo?

CZWARTEK / 25 października: 

 • Poznajemy przygody Zosi z ulicy Kociej / warsztaty plastyczne (godzina 11.00)
 • Warsztaty malarsko-plastyczne na podstawie książki Brzuchem do góry Urszuli Palusińskiej (godzina 12.00)
 • Warsztaty z Krzysztofem Stręciochem wokół książki: Dom cioci Lusi (godzina 13.00)
 • Okropny rysunek! / warsztaty z Wydawnictwem Zakamarki (godzina 14.00)

PIĄTEK / 26 października: 

 • Z Muchą świat zwiedzamy i opowiadamy / warsztaty twórczego myślenia, rozwoju mowy i budowania złożonej wypowiedzi (godzina 11.00)
 • Warsztaty komiksowe z TuKomiks (godzina 12.00)
 • Warsztaty lalkarskie wokół książki Poczet królowych polskich z autorką Anną Kaszuba-Dębską (godzina 13.00)
 • Maskarada / warsztaty z Wydawnictwem Zakamarki (godzina 14.00)
 • W morze, załogo! / warsztaty malarsko-plastyczne na podstwie ksiązki W morze! Piotra Karskiego (godzina 16.00)

SOBOTA / 27 października:

 • Warsztaty plastyczne na podstawie książki Rok w mieście Katarzyny Boguckiej (godzina 11.00)
 • Poznajemy Wszystkie psy Eli / warsztaty kreatywne (godzina 13.00)
 • Warsztaty z Anti Saarem i Anną Michalczuk autorem i tłumaczką książki Ja, Jonasz i cała reszta (godzina 15.00)

NIEDZIELA / 28 października:

 • Gry i zabawy z danych lat (godzina 11.00)
 • Jak stryjenka Milenka palec od ssania uratowała / warsztaty z Anną Kaszuba-Dębską (godzina 12.00)
 • Warsztaty z projektowania mody wokół książki Tajemnica mody Martina Widmarka (godzina 14.00)

Na warsztaty nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Zapraszamy na nasze stoisko – A55, w godzinach otwarcia Targów Książki w Krakowie!

22. Targi Książki w Krakowie

„Książki są bramą…

…przez którą wychodzisz na ulicę”. To właśnie słowa Arturo Pereza Reverte z książki „Królowa Południa” są hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Już po raz 22. na miłośników literatury czeka czterodniowe święto (25-28 października), obfitujące w spotkania z ulubionymi pisarzami, ofertę setek wydawnictw z Polski i zegranicy oraz możlisość zakupu książkowych nowości.

Skandynawski Gość Honorowy

W ubiegłym roku Francja, dwa lata temu Izrael, jeszcze wcześniej Litwa. To kraje – Goście Honorowi kilku poprzednich edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Do tego grona w tym roku dołączy Szwecja. Szczegółowy program atrakcji zostanie przygotowany we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie. Z pewnością nie zabraknie inspirujących spotkań dyskusji i warsztatów,  poświęconych funkcjonowaniu infrastruktury czytelniczej w Polsce i na świecie. Zwiedzający zanurzą się m.in. w świat literatury dziecięcejjeden z filarów kultury szwedzkiej. Nie zabraknie również dobrze znanego nam kryminału skandynawskiego, od kilku lat cieszącego się ogromnym uznaniem czytelników.

Małopolskie Forum Bibliotek

Biblioteka w roku 2028. Jaka będzie? Taka sama jak dziś czy zupełnie inna? Czy będzie potrzebna?
Czy zmieści się w telefonie komórkowym? Czy będzie z nami rozmawiać i odczytywać intencje i potrzeby swoich użytkowników na podstawie ich zachowań w sieci? Czy postulowany model Biblioteki 2.0 zostanie zastąpiony przez inny model? Między innymi na te pytania uzyskają odpowiedź uczestnicy Małopolskiego Forum Bibliotek. To wydarzenie, którego bibliotekarzom i księgarzom szczególnie przedstawiać nie trzeba. W tym roku na jeden dzień przeniesie się do EXPO Kraków. 25 października, w ramach trwających wtedy Międzynarodowych Targów Książki partnera Forum, na uczestników czekają branżowe spotkaniach, specjalistyczne panele dyskusyjne i inspirujące warsztaty.

I dla dużych i dla małych…

Podczas Targów nie zabraknie też atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Na rodziców i ich pociechy czeka specjalnie przygotowana Dziecięca Strefa Warsztatowa. Rozbudowany program zajęć, prowadzonych przez wiele instytucji zapewni różnorodność, dzięki której każdy znajdzie coś dla siebie.
Mali czytelnicy nauczą się m.in. pisać wiersze, wezmą udział w warsztatach literackich, plastycznych, ortograficznych i muzycznych oraz spotkają się ze swoimi ulubionymi autorami.

Znani i lubiani na Targach

Wrzesień to miesiąc, w którym poznajemy najwięcej szczegółów dotyczących programu towarzyszącego. Już teraz przedstawiamy nazwiska, które na pewno przyciągną tłumy fanów: Katarzyna Bonda, Grzegorz Kasdepke, Remigiusz Mróz, Witold Vargas, Jacek Hugoski, Anna Ficner-Ogonowska i wiele innych.

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to święto literatury, którego nie można przegapić. Cztery dni wspaniałych spotkań z autorami, ekspertami branży i czytelnikami, dyskusje o pisarskich niuansach, wystawy oraz projekcje filmów. Do zobaczenia w październiku w EXPO Kraków!

Więcej informacji na:  www.ksiazka.krakow.pl
oraz na fanpage’u:  https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/

Godziny otwarcia Targów w EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9):

25 października 2018 r. (czwartek) godz. 10:00-17:00
26-27 października 2018 r. (piątek, sobota) godz. 10:00-19:00
28 października 2018 r. (niedziela) godz. 10:00-17:00

Sprzedaż biletów: https://ekobilet.pl/targiwkrakowie

21. Targi Książki w Krakowie 2017 / warsztaty

Fundacja Burza Mózgów, klubo-kawiarnia artystyczna Cafe Szafe oraz Festiwal Literatury dla Dzieci, jako partnerzy 21. Międzynarodowych Targów Targów Ksiażki w Krakowie wspólnie zorganizowali atrakcje około literackie dla dzieci.

Co się działo?

 • Wystawa rysunków Karola Kalinowskiego do komiksu KOŚCISKO, ksiażki nagrodzonej Nagrodą Literacką im. Ferdynanda Wspaniałego.
 • Zrób to krok po kroku – warsztaty z Wydawnictwem Zakamarki
 • Podróż do wnętrza Ziemi – warsztaty plastyczne na podstawie książki Pod ziemią, pod wodą Aleksandry i Daniela Mizielińskich
 • Dla fanów motoryzacji – poznajemy książkę Autochody Carla Johansona
 • Godzina z BIBLIĄ – warsztaty wokół Wielkich opowieści Starego Testamentu autorstwa Federica Boyer’a i Serge’a Bloch’a
 • Wiązanie z Albertem Albertsonem – warsztaty z Wydawnictwem Zakamarki, wokół książki Wiąż, ile chcesz, Albercie Gunilli Bergstrom
 • Sprawdzamy Co kryje ciało? – warsztaty kreatywne z Wydawnictwem Tatarak
 • Zabawy logopedyczne dla dzieci: Z muchą na luzie ćwiczymy buzię Marty Galewskiej-Kustry
 • Komiks z Mamą Mu i Panem Wroną – warsztaty Wydawnictwa Zakamarki
 • Zagadki przyrody – warsztaty wokół książki Opowiem Ci mamo co robią mrówki Katarzyny Bajerowicz i Marcina Brykczyńskiego
 • Spotkanie z autorką książki Skok na smog Dorotą Majkowską-Szajer oraz ilustratorką Anną Kaszubą-Dębską. Warsztaty antysmogowe
 • Zgadywanki dla najmłodszych
 • Spotkanie z autorami komiksów: Marcinem Podolcem i Karolem KRL Kalinowskim
 • Warsztaty wokół książki Idol. Frida Kahlo Justyny Styszyńskiej