Poniżej znajdziecie artbooki do podbrania, wydrukowania lub wyświetlenia na ekranie, do twórczego wykorzystania podczas zajęć edukacyjno-artystycznych z dziećmi i młodzieżą.
Poniżej znajdziecie scenariusze i pomysły, które wspomogą realizację kreatywnych zajęć z zakresu nauczania plastyki. Scenariusze zawierają listę materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć oraz wskazówki dla prowadzącego. Znajdź propozycję zajęć, która Cię zainspiruje!
Na warsztatach uczestnicy poznają znaczenie słowa TOLERANCJA. Nauczą się, czym jest szacunek i poczucie godności. W trakcie zajęć uczestnicy w grupach tworzą litery, które później układają się w jeden wspólny wyraz.
Na warsztatach uczestnicy uczą się, jak wyglądał dawniej druk. Poznają wizualny wymiar znaków typograficznych i sposób projektowania czcionek.
Warsztaty rozwijają zdolność kreacji twórczej, ćwiczą pracę w zespole i rozwijają umiejętność współpracy. W trakcie zajęć uczestnicy tworzą typograficzne pacynki inspirowane tekstem artbooka.
W trakcie warsztatów uczestnicy ćwiczą pracę zespołową. W czasie wykonywania masek doskonalą umiejętność kreatywnej pracy twórczej.
Warsztaty rozwijają zdolność kreacji twórczej, ćwiczą pracę w zespole i umiejętność współpracy. Podczas zajęć uczestnicy tworzą typograficzne stroje inspirowane tekstem artbooka.
Warsztaty rozwijają umiejętności współpracy i kracji twórczej. Podczas warsztatów mali uczestnicy poznają litery. Młodzież rozwija pojęcie tolerancji.
Uczestnicy poznają pojęcia t.j.: typografia, autoportret. Wykorzystując litery tworzą własny wizerunek.
Uczestnicy poznają sylwetki pięciu polskich królowych. Samodzielnie tworzą królewskie lalki.
Uczestnicy poznają sylwetki pięciu polskich królowych. Biorą udział w działaniach plenerowych, odkrywają pojęcie herstoria oraz uczą się koła barw.
Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia antysmogowe, szkodliwy wpływ smogu na zdrowie. Edukacja ekologiczna przez zabawę.
Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia antysmogowe, szkodliwy wpływ smogu na zdrowie. Edukacja ekologiczna przez zabawę.
Uczestnicy poznają technikę projektowania graficznego, rozwijają indywidualne zdolności plastyczne. Edukacja ekologiczna.
Uczestnicy poznają technikę projektowania graficznego. Pracują w zespole i tworzą wspólne dzieło.
POBIERZ tekst wiersza Pan Lear autorstwa Edwarda Leara
Uczestnicy poznają technikę projektowania graficznego. Pracują indywidualnie i tworzą własną książkę leporello.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają technikę leporello, zapozanją się z twórczością Ignacego Krasickiego i ćwiczą interpretację tekstów literackich.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają technikę leporello, zapozanją się z historią Nowej Huty.
Warsztaty uczą pracy zespołowej i znaczenia indywidualnego wkładu w tworzenie grupowego dzieła. Efektem warsztatów jest łąka.
Podczas warsztatów dzieci poznają graficzną technikę monotypii. Warsztaty są okazją do rozmowy o strachu i sposobach radzenia sobie ze strachem.
Na warsztatach uczestnicy poznają pojęcie Ex Libris i uczą się projektowania graficznego.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają posać Conrada.
Warsztaty zapoznają z postacią i twórczością Stanisława Moniuszki. Uczestnicy poznają techniki: collage i fotomontaż.
Warsztaty rozwijają kreatywność, pobudzają wyobraźnię.
Na warsztatach powstają książki dla noworodków i niemowlaków. Warsztaty inspirowane są pracami japońskiego artysty Katsumiego Komagaty.
 
|
ul. Węgierska 8/3
30-531 Kraków
fundacja.burza.mozgow@gmail.com
tel.: 570 366 740
Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!
Bądź na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.
 
|