projekt #KróLove

#króLove czyli poczet królowych polskich / projekt edukacyjno-historyczny

Na projekt składa się wiele aktywności interdyscyplinarnych wokół książki „Poczet królowych polskich” (Znak Emotikon). To szereg działań dotyczących popularyzacji 25 postaci polskich królowych. Na projekt #króLove składają się:

1. Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży popularyzujące postacie polskich królowych. Warsztaty mają charakter plenerowy (warsztaty o charakterze malarskim) lub kameralny (warsztaty lalkarskie).

2. Spotkania autorskie z Anną Kaszubą-Dębską - autorką książki „Poczet królowych polskich” dla zorganizowanych grup młodzieży szkolnej.

3. Plenerowa intermedialna wystawa malarstwa olejnego
w przestrzeni miejskiej.

4. Wystawa stacjonarna.

 

Projekt realizowany we współpracy finansowej

z Gminą Miejską Kraków www.krakow.pl

PREZENTACJA I OFERTA ORGANIZACJI WYSTAW - POBIERZ

 

projekt #KróLove / obrazy

#króLove czyli poczet królowych polskich / wystawa

 

 

Plenerowa intermedialna wystawa obrazów, które stały się ilustracjami do książki Poczet królowych polskich prezentowana pod Wawelem

Obok każdego z prezentowanych obrazów znajduje się krótka historia królowej. Dzięki specjalnym kodom QR można wsłuchać się w opowieści polskich władczyń i bliżej poznać ich losy. Zachęcamy, do oglądania królewskich obrazów również nocą. Wystawę można było zwiedzać pod Wawelem do końca października 2018 roku. 

Wystawa obrazów, które stały się ilustracjami do książki Poczet królowych polskich prezentowana w Centrum św. Jana w Gdańsku w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci

Wystawa obrazów, które stały się ilustracjami do książki Poczet królowych polskich prezentowana w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci

Warsztaty plenerowe:

  • warsztaty malarskie w Gdyni
  • warsztaty malarskie w Krakowie

Warsztaty lalkarskie:

  • W ramach projektu odbyło się siedem warsztatów w krakowskich kameralnych księgarniach. Do udziału w warsztatach zaproszono najstarsze grupy przedszkolne oraz uczniów klas od I do IV. Wspólna nauka, praca i zabawa przyniosły ze sobą efekty w postaci 205 sztuk lalek-królowych wykonanych przez dzieci. 
 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.