Magdalena Kilarska

Po ukończeniu Wydziału Form Przemysłowych w Krakowie, obroniła tytuł magistra dyplomem z ilustracji na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie teraz współprowadzi zajęcia z rysunku, kompozycji i malarstwa. Na codzień tworzy dwuosobowy zespół projektowy ale Draka i zajmuje się ilustracją oraz projektowaniem akcydensów. Od niedawna jest również autorką książki Bagażnik czyli rzecz o pakowaniu wydanej z Wydawnictwem Ezop. Poza godzinami pracy uwielbia nieprzepisowane gotowanie oraz fotografię analogową.

Małgorzata Zając

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje jako ilustrator i grafik. Współpracowała między innymi z Wodociągami Miasta Krakowa przy tworzeniu książeczki Wyprawa batyskafem misja w Rurogrodzie oraz z Muzeum Narodowym w Krakowie przy książce Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim. Jest również autorką ilustracji do dwóch gier dla dzieci. Jest członkiem Klubu Ilustratora oraz uczestnikiem wystawy pokonkursowej Jasnowidze 2016 Wydawnictwa Dwie Siostry. Znana wśród znajomych jako maniakalny zbieracz książek dla dzieci, co tłumaczy dlaczego jest dumną posiadaczką autografu od Olivera Jeffersa.

Robert Trojanowski

Rysownik z 30-letnim doświadczeniem. Debiutował w 1989 w Świecie Młodych. Ilustrował m. in. dla Przekroju, Newsweeka, Rzeczpospolitej i Sztandaru Młodych. Autor 16 książek dla dzieci i dorosłych, takich jak Książka pod tytułem, czy Zrób sobie komiks. W 2019 roku premierę miała jego najnowsza książka – Odkryj swoją planetę. Prowadzi warsztaty (nie tylko) komiksowe dla dzieci i młodzieży, które mają na celu walczyć z nudą, odwracać uwagę od urządzeń elektronicznych, wydobyć z dzieci dobre emocje i obudzić radość tworzenia i kreatywnego myślenia – także u rodziców! Oprócz działalności ilustratorskiej i wydawniczej udziela się w radiu i teatrze jako autor wyróżnianych i nagradzanych słuchowisk oraz tekstów.

fot. Marcin Wróbel

Marcin Bruchnalski

Urodzony w 1958 roku w Krakowie. Oboje jego rodzice byli grafikami. Odkąd pamięta kochał rysowanie, jednak postanowił złamać rodzinne tradycje i został lekarzem. Po dwóch latach pracy w szpitalu postanowił poświęcić się rysowaniu. Cztery lata później w 1993 otrzymał dyplom Akademii Sztuk Pięknych. Przez rok był asystentem w pracowni plakatu. Obecnie pracuje jako ilustrator współpracując z wieloma wydawnictwami - głównie w Polsce, również w USA, Anglii i Niemczech. W 1999 roku ilustrowana przez niego książka Małgorzaty Strzałkowskiej Rym Cym Cym... została nagrodzona przez Ibby. Stale współpracuje z czasopismem Świerszczyk. Kocha swoją pracę i wierzy że najlepsze ilustracje wciąż są przed nim. Jest ojcem trójki dzieci. Jeździ na rowerze i pływa.

www.bruchnalski.wordpress.com

Anna Kaszuba-Dębska

Malarka, graficzka, ilustratorka, autorka książek i filmów animowanych. Inicjatorka akcji artystyczno-interdyscyplinarnych (min. Projekt Szpilki, Emeryty), warsztatów kreatywnych dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Autorka książki biograficznej dla dorosłych pt. "Kobiety i Schulz" (wyd. słowo/obraz terytoria, Gdańsk 2016). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2018 w dziedzinie Literatura. Recenzentka książek dla dzieci na portalu Kultura Liberalna (zobacz). Projektantka licznych identyfikacji wizualnych, w tym min. Festiwalu Literatury dla Dzieci i Europejskich Dni Dziedzictwa.

Strona poświęcona projektom interdyscyplinarnym: www.projektszpilki.pl

Rafał Szłapa

Rocznik 1976, absolwent ASP w Krakowie. Z wykształcenia Artysta grafik, a także technik druku sitowego. Twórca Ilustracji książkowych i prasowych, projektów do gier komputerowych, planszowych i karcianych oraz okładek książek. Przez lata związany z reklamą. Twórca sporej ilości krótkich komiksów publikowanych między innymi w Nowej Fantastyce, Przekroju, Gazecie Wyborczej, Echu miasta, Bluszczu oraz wielu innych. Autor komiksów historycznych: 2 albumy do serii o olimpijczykach, album o  Papieżu Janie Pawle II oraz zwycięski short Sierpniowa Niobe, w pierwszej edycji konkursu na komiks o Powstaniu warszawskim, który znalazł się także w podręczniku do szkoły podstawowej. Prywatnie szczęśliwy mąż Joanny i jeszcze szczęśliwszy tata Malwiny oraz małego Konrada.

Joanna Rusinek

Urodzona w 1978 r. Graficzka, ilustratorka książek dla dzieci, autorka ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów, współwłaścicielka studia graficznego Kreska i Kropka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Współpracuje z gazetami i czasopismami, projektuje okładki płyt i książek, przede wszystkim jednak specjalizuje się w ilustrowaniu książek dla dzieci. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt projektów, w tym opracowanie takich tytułów jak Piotruś Pan czy Jan Brzechwa dzieciom, Samotny Jędruś Wojciecha Widłaka, Kreska i Kropek Jarosława Mikołajewskiego, Wszędzie pachnie czekoladą Danuty Wawiłow, Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą Agnieszki Frączek. Ilustrowała także książki swojego brata, Michała Rusinka.

Dominika Wojtylak

Rysuje, maluje, fotografuje, ilustruje, a także bez umiaru czyta. Zarówno książki jak i obrazy traktuje jak podróże, w które coraz częściej zabiera dzieci i dorosłych, prowadząc warsztaty. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej Zielnik fantastyczny to seria ilustracji inspirowanych twórczością katalońskiej poetki Mercè Rodoreda.

Łukasz Dębski

Autor książek dla dzieci i dorosłych. Pisarz, poeta.

Prezes Fundacji Burza Mózgów, organizator ogólnopolskiego międzynarodowego Festiwalu Literackiego dla Dzieci w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

Inicjator nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego przyznawanego przez Prezydenta Miasta Krakowa od 2017 roku dla Najlepszej Książki dla Dzieci.

Alicja Karczmarska-Strzebońska

Urodzona w 1973 r. Artysta plastyk, pedagog, autorka i ilustratorka książek dla dzieci oraz gier komputerowych, projektantka kostiumów i rekwizytów teatralnych. Od wielu lat prowadząca autorskie warsztaty plastyczne dla dzieci m.in.: w Teatrze Groteska oraz Tworzenie jest przygodą w Klubie Łokietek. Ilustratorka wielu książek dla dzieci m. in.: serii książek o dobrej czarownicy (Czarownica i kot, Czarownica i ryba, Czarownica i kociaki, Czarownica i tajemnicza mikstura, Czarownica i pierniki, Czarownica i zimowe szaleństwa.), Podróży pościelotemTerry z lasu oraz wielu książek edukacyjnych.

Urszula Palusińska

Urodzona w 1984 r. Twórczyni filmów animowanych i ilustratorka.  Książka Majn Alef Bejs z jej ilustracjami zdobyła prestiżową BolognaRagazzi Award w kategorii non fiction, srebro w konkursie European Design Awards i wyróżnienia na biennale ilustracji ILUSTRARTE w Lizbonie. Jej pierwsza w pełni autorska książka Brzuchem do góry otrzymała tytuł Graficznej książki roku 2017 polskiej sekcji IBBY oraz zdobyła Bochui International Children's Literature Award w kategorii książki obrazkowej.

 

Julia Girulska

Urodzona w 1986 r. Animatorka kultury związana z krakowską Fundacją Burza Mózgów i wydawnictwem Korporacja Ha!art.

Zawodowo robi festiwale literackie. Od 2016 roku koordynatorka produkcji Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

Montażystka w TVP 3 Wrocław. Realizowała programy podróżniczo-wędkarskie jako operatorka. Z kamerą dotarła  do amazońskiej dźungli, dopłynęła do Przylądka Północnego, a z delifnami z kanału Mozambickiego do dzisiaj się serdecznie przyjaźni! 

 

 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

 

PROSIMY WSPIERAJ NASZĄ MISJĘ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ / TWOJA WPŁATA POMOŻE NAM DZIAŁAĆ DALEJ NA RZECZ EDUKACJI KULTURALNEJ!

Numer konta (mBank):  65 1140 2004 0000 3502 7562 3963

W tytule przelewu prosimy o wpisanie: Darowizna na cele statutowe

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.