Festiwal Literatury dla Dzieci

Największy festiwal literacki w Europie!

www.fldd.pl

Uczmy dzieci miłości do literatury. Każdego roku szykujemy dla uczestników festiwalu, tych młodszych
i tych nieco starszych, program pełen literackich wrażeń. Przeżycia niepowtarzalne i zapadające w pamięć to nasza wizytówka. Niesieni falą licznych wyrazów sympatii, rok w rok zakasamy rękawy, mobilizujemy najgłębiej skrywane pokłady kreatywności i zapraszamy Was na wydarzenia festiwalowe.

Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe, po nowości oraz nieco zapomnianą klasykę literatury dziecięcej.

Festiwal Literatury dla Dzieci tradycyjnie już odbywa się w Gdańsku i Krakowie, przeważnie na przełomie maja i czerwca. Dodatkowo Festiwal odbywał się również w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. 

Każdego roku Festiwalowi towarzyszy wybór najlepszej książki dla dzieci wydanej w roku ubiegłym. Burzliwe obrady jury zaczynają się wczesną wiosną, by podczas gali finałowej Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie każdy mógł poznać ten jeden jedyny tytuł – KSIĄŻKĘ ROKU! Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego ufundowana jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 

Polub Festiwal Literatury dla Dzieci na Facebooku!

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.