Co autorom w hoofdzie siedzi ? / Aktywności kulturalne w krakowskich księgarniach !

 

Co autorom w głowach siedzi?  to zadanie obejmujące wiele różnych aktywności twórczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, realizowanych w pakietach w krakowskich kameralnych księgarniach stacjonarnych.

 

REALIZOWANE WARSZTATY 

Warsztaty monotypii 
Monotypia to najprostsza metoda graficzna, która polega na uzyskaniu tylko jednej odbitki graficznej. Odbitkę uzyskuje się poprzez rysowanie na odwrocie papieru przyłożonego do rozprowadzonej na gładkiej powierzchni farby. W dużej mierze wynik końcowy dzieła, to efekt przypadku, co dodaje dziełu dodatkowych atutów. Podczas zajęć monotypicznych dzieci wykonują kolorowe portrety wybranego pisarza, pisarki, poety, poetki, ilustratora, ilustratorki, a więc osób których książki są dostępne w księgarni. Dodatkowo dzieci za pomocą stempli i literkowych pieczątek mogą ozdobić wykonane monotypie dodając zwroty lub luźne słowa. 

POBIERZ SCENARIUSZ, zainspiruj się i zorganizuj własny warsztat

 

Warsztaty kolażu i fotomontażu 
Kolaż i fotomontaż to techniki plastyczne wykorzystujące różne materiały i tworzywa, w szczególności gazety, fotografie, kserokopie. Kompozycja stworzona na bazie tych materiałów zostaje przyklejona do tektury. Podczas zajęć kolażu i fotomontażu uczestnicy wykonują zabawne portrety wybranego pisarza, pisarki, poety, poetki, ilustratora, ilustratorki, osób których książki są dostępne w księgarni. Dodatkowo z wyciętych z gazet liter tworzą zwroty, proste słowa lub bardziej skomplikowane zdania.

POBIERZ SCENARIUSZ, zainspiruj się i zorganizuj własny warsztat

 

Warsztaty typograficzne 

Typografia to metoda projektowania graficznego wykorzystująca litery i znaki typograficzne, szablony z nich wykonane, czy np. pieczątki. Podczas warsztatów uczestnicy korzystają z literkowych pieczątek i utrwalą poznane litery i znaki. Za ich pomocą uczestnicy warsztatów stworzą typograficzne portrety. 

POBIERZ SCENARIUSZ, zainspiruj się i zorganizuj własny warsztat

 

Warsztaty herstoryczne

Warsztatowo-literackie spotkanie, podczas którego uczestnicy poznają opowieści o polskich władczyniach i królowych, które związane były z Krakowem i Wzgórzem Wawelskim. Po wysłuchaniu herstorii, uczestnicy przygotowują własne papierowo-materiałowe lalki polskich królowych. 

POBIERZ SCENARIUSZ, zainspiruj się i zorganizuj własny warsztat

 

Warsztaty nowohuckie

Podczas zajęć uczestnicy za pomocą technik mieszanych tworzą własną książkę w formie leporello na temat Nowej Huty, jej historii, lokalnych zwyczajów, architektury, ważnych miejsc i osób z nią związanych. 

SCENARIUSZ DO POBRANIA, zainspiruj się i zorganizuj własny warsztat

 

Warsztaty autorskie

Krakowscy twórcy: autorzy i ilustratorzy proponują działania wokół własnych książek i komiksów. Mają one charakter malarski, rysunkowy czy komiksowy. 

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

ngo.krakow.pl

Magiczny Kraków: krakow.pl

 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

 

WSPIERAJ NASZĄ MISJĘ I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ - TWOJA WPŁATA POMOŻE NAM DZIAŁAĆ DALEJ!

Numer konta (mBank):  65 1140 2004 0000 3502 7562 3963

W tytule przelewu prosimy o wpisanie: Darowizna na cele statutowe

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.