Aktualności

Zapraszamy na jesienne warsztaty w Księgarni pod Globusem

(ul. Długa 1, Kraków):

 

11.09.2020, godz. 10.00 - warsztat z Robertem Trojanowskim (dzieci w wieku 6+);

15.09.2020, godz. 18.00 - premiera książki i spotkanie autorskie z Anną Kaszubą-Dębską wokół książki pt. Bruno. Epoka genialna (Wydawnictwo Znak). Prowadzenie Łukasz Wojtusik (spotkanie dla dorosłych, nie obowiązują zapisy);

21.09.2020, godz. 10.00 - warsztat w Marcinem Bruchnalskim (dzieci w wieku 6+);

22.09.2020, godz. 10.00 - spotkanie autorskie z Anną Kaszubą-Dębską wokół książki pt. Bruno. Epoka genialna (licealiści);

06.10.2020, godz. 10.00 - spotkanie autorskie z Anną Kaszubą-Dębską wokół książki pt. Bruno. Epoka genialna (licealiści).

 

ZAPISY: fundacja.burza.mozgow@gmail.com

Razem z nami BĄDŹ KULTURALNY!

Co wyróżnia projekt Bądź Kulturalny? Gdzie będzie realizowany? Kto poprowadzi warsztaty i jaka będzie grupa docelowa? 

Bądź Kulturalny! Kreacja w formach ekspresji twórczej. Działania indywidualno-zespołowe rozwijające kapitał społeczny. Projekt składa się z szerokiego pakietu działań indywidualno-zespołowych. Wspiera realizację podstawy programowej kształcenia w zakresie plastyki. Stymuluje kreatywność przez wdrożenie narzędzi do prowadzenia autorskich zajęć, aktywizujących twórczo uczestników wydarzeń. Korzystać będziemy z szerokiej palety warsztatowej od malarstwa, przez grafikę, formy przestrzenne, design.

Czyli w skrócie - Bądź Kulturalny! to warsztaty, happeningi i prezentacje artystyczne. Wszystkie te działania realizowane będą zarówno w placówkach oświatowych, jak i instytucjach kultury (galerie, biblioteki, księgarnie). Zadanie wspiera idee popularyzowania kultury i sztuki, inspirując się dziełami artystów współczesnych i dawnych.

Działania Bądź Kulturalny! adresowane są do dzieci, młodzieży oraz kadr kultury: nauczycieli, pracowników bibliotek, muzeów. A bardziej szczegółowo? 

 

Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy szeroką paletę warsztatową: 
- warsztaty w szkołach i przedszkolach z dziedziny grafiki (typografia, pieczątka, monotypia)
- malarskie happeningi plenerowe (murale malowane na boiskach szkolnych)
- spotkania z artystami dla grup szkolnych
- warsztaty designu z projektowania leporello w księgarniach kameralnych i antykwariatach dla grup szkolnych i przedszkolnych
- warsztaty kolażu i fotomontażu dla wszystkich klas wiekowych w szkołach i przedszkolach
- warsztaty lalkarskie w szkołach i przedszkolach
- tworzenie sznurkowych galerii sztuki w przestrzeniach szkolnych i przedszkolnych

Dla kadr kultury zadanie proponuje:
- warsztaty kreatywne przekazujące umiejętności artystyczne od profesjonalnych artystów z dziedziny typografii, grafiki monotypii, malarstwa, kolażu, fotomontażu, projektowania graficznego
- pakiet tematycznych narzędzi do przeprowadzenia własnych lekcji warsztatowych, materiały udostępnione online (scenariusze, pomoce artystyczne, instruktażowe lekcje online)
- kontakt z artystami, malarzami, ilustratorami, grafikami, muralistami oraz z ich dziełami

 

Do zobaczenia na warsztatach!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Kontakt

ul. Węgierska 8/3

30-531 Kraków

fundacja.burza.mozgow@gmail.com

tel.: 570 366 740

Polub Fundację Burza Mózgów na Facebooku!

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami i projektami.